Author: sasouveniralbania

katalogu 2024

[pdfjs-viewer url=”https://souveniralbania.com/wp-content/uploads/2024/06/Katalog-2024_05.pdf” attachment_id=”2287″ viewer_width=100% viewer_height=800px fullscreen=true download=false print=true]

Read more

Krijohet Komiteti i Turizmit dhe i Mikpritjes pranë AMCHAM Albania

Ngritja e Komitetit të Turizmit dhe Mikpritjes ishte një zbatim i politikës së bordit drejtues për të sjellë një impakt përmes ekspertizës dhe kapaciteteve të anëtarëve të saj në një nga sektorët më prioritarë të ekonomisë së vendit,” – u shpreh në takimin e Komitetit të sapo krijuar të Turizmit dhe Mikpritjes, Drejtori Ekzekutiv z. […]

Read more

Universitetet më të mira në Evropë

Universitetet më të mira në Evropë Çdo vit, bëhen shumë renditje për universitetet më të mira për të studiuar. Universitetet britanike dominojnë vendet e para, por universitetet zvicerane dhe franceze janë gjithashtu shumë të mira. 1 – Universiteti i Kembrixhit – Mbretëria e Bashkuar Vendi i parë në Evropë, dhe i dyti në botë, për […]

Read more

Artizanati pas luftes së dytë botërore në Shqipëri.

Degë e prodhimit të sendeve të ndryshme për përdorim të gjerë që mbështetet kryesisht në punën me dorë dhe jo në teknologjinë e plotë me makina. Në Shqipëri ka tradita të lashta si zejtari (shih). Pas Çlirimit pushteti popullor mori masa të rëndësishme për të mëkëmbur prodhimin e A., që ishte dëmtuar rëndë nga pushtimi […]

Read more

Inflacioni në eurozonë bie për të dytin muaj radhazi

Inflacioni vjetor në të gjithë eurozonën ra përsëri në numra njëshifror dhe qëndroi në 9.2% deri në fund të dhjetorit, sipas nga Eurostat të premten. Rënia vjen vjen pasi çmimet e gazit, një nga shtytësit kryesorë pas inflacionit rekord të vitit të kaluar, u kthyen në nivelet e paraluftës mes motit jashtëzakonisht të ngrohtë që […]

Read more

Ka ardhur koha që konsultimet publike të funksionojnë. Nga ENIO JAÇO

Ka ardhur koha që konsultimet publike të funksionojnë. Jo vetëm në letër, por në realitet. Është e vetmja mënyrë për të krijuar BESIM mes sektorit privat dhe administratës publike! Në Këshillin e Investimeve dje theksova rëndësinë e konsultimeve publike për ndërtimin e dimensionit publik-privat, që për hir të së vërtetës sot ështe i ulët. Dhoma […]

Read more

Souvenir Albania shet nje depo (garazhd) tek Shkolla Ali Demi

Shitet garazhd ne zonen e Ali Demit me sip 18,24 m2. Prona eshte perdorur si depo per kompanine,Ndodhet ne katin -1 te nje pallati relativisht te ri me -2 kate parkim.Garazhi eshte i mbyllur me qepen cka mundeson gjjithashtu te perdoret si depo ose per makin te vogel.Me hipoteke.12.000€

Read more

SHQIPERIA NE BE

Lajmi se Bashkimi Evropian do të hapë negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për t’u bërë anëtare të BE – është lajmi më i mirë për shqiptarët që nga koha kur vendi u bë anëtar i NATO-s. Përfitimet do jenë të mëdha dhe vendi duhet të përfitojë nga mundësitë pa humbur kohë. Por detyrat […]

Read more

Në çdo vend, bankat janë aleate në luftën kundër përdorimit të parasë CASH.

Në çdo vend, bankat janë aleate në luftën kundër përdorimit të parasë CASH. Ato kanë një interes eksplicit që transfertat paguese të bëhen përmes tyre. Sektori bankar në Shqipëri nuk bën përjashtim. Si rrjedhojë, është e kotë t’i kërkohet bankave me insistim që të ‘investojnë’ në pagesat bankare. Ato janë ndërkohë të mirë-investuara. Është gjithashtu […]

Read more

SUPER OFERTE PER FESTAT E NENTORIT NGA SOUVENIR ALBANIA

SI GJITHMONE SOUVENIR ALBANIA VJEN PRAN KLINETEVE ME SUPER OFERTA ME DHURATA TE MREKULLUSHME ME TRE PAKTE TE PA REZITUESHME. ⚡️PRODUKTET E OFERTAVE ⚡️ 1-Bluze ( Masa per femije, S—2XL) 2-Ore muri druri me flamur 3-Spile me shqiponje 4-Flamur me shqiponje me bazament per tavoline 5-Stilolaps me shqiponje 6- Magnet frigoriferi xhami 7-Torbe/çante tradicionale (zgjidh […]

Read more
Translate »
Facebook
Twitter
YouTube
YouTube
Instagram
Open chat
Përshëndetje! Keni pyetje?
Përshëndetje!
Si mund t'ju ndihmojmë?

per shitje me shumice dhe per eksporte ju lutem kontaktoni ne 00355692072142