Month: March 2020

SHBA i fal kreditë bizneseve të vogla përmes Paketës për Mbrojtjen e Pagave

Bizneset e vogla në SHBA, që preken nga ndikimi i koronavirusit mund të përfitojnë faljen e huasë në programin e ri të kredisë për mbrojtjen e pagave. Paketa federale e stimulit prej 2 trilionë dollarësh, përfshin faljen e 350 miliardë dollarësh të kredive, mbështetur nga Administrata e Biznesit të Vogël në SHBA. Kreditë do të […]

Read more

CORONAVIRUS (COVID-19) INFORMACIONET QE DUHET TI DIME TE GJITHE

Virusi nuk është një organizëm i gjallë, por një molekulë proteine ​​(zakonisht ARN-molekulë) e mbuluar nga një shtresë mbrojtëse e yndyrnave (lipide), e cila, kur përthithet nga qelizat e mukozës së syrit, hundës ose të gojës , ndryshon kodin gjenetik (Mutation) dhe shndërrohet në agresor dhe te nikoqiri shumëzohet me shpejtësi të madhe. Meqenëse virusi […]

Read more

Emrat e artizanve te qytetit te Shkoders

Venice Art Firma Dafinor Kristina Ndoci Adnan Komi Roza Ndoci Juban Shoq. Artizanëve Astrit Baca Nebije Qotaj Servete Agia Ardiana Handraj Ardit Bilani (souvenir albania) Artenca-Tufi-Kruja Esat Zama Hilmi Tafa Sidrit Company Dea Decoracion Skënder Zekaj Marin Gjonejl EDA Firma Karini

Read more

Adresat ku mund të kërkoni leje për qarkullim me mjetin tuaj

Policia e Shtetit ka vendosur në dispozicion adresat e e-maileve, ku mund të kërkoni leje për qarkullim me mjetin tuaj, vetëm brenda qarkut tuaj. Adresat: Elbasan: autorizime.elbasan@asp.gov.al Korçë: autorizime.korce@asp.gov.al Gjirokastër: autorizime.gjirkoster@asp.gov.al Fier: autorizime.fier@asp.gov.al Berat: autorizime.berat@asp.gov.al Lezhë: autorizime.lezhe@asp.gov.al Shkodër: autorizime.shkoder@asp.gov.al Kukës: autorizime.kukes@asp.gov.al Dibër: autorizime.diber@asp.gov.al

Read more

Artistja qe krijon me copeza kalldremi

Kela Myrtaj që menaxhon një njësi suveniresh në pazarin e Gjirokastrës grumbulloi copëza guri nga rindërtimi i kalldrëmeve dhe po sjell imazhe të qytetit në punime mozaiku në gur dhe dru. Ajo thotë se vizatimi ka qenë një pasion i hershëm ndërsa pasioni për instalacionin u frymëzua nga qyteti. Duhet të jesh një vëzhgues i […]

Read more

Vetem ne mund ta rimekembim atdheun tone

Kur virusi Covid -19 te mbaroje dhe rreziku do jete larguar, le të bëjmë diçka të mirë për vendin tonë :Le të kalojmë pushimet në Shqiperi.Kush e ka mundesine te dali në Bar Cafe & Restorante vendase.Te blejmë produkte dhe te marrim sherbime Made in Albania 🇦🇱 & Made in Kosovo 🇽🇰 …Te blejmë mish dhe produkte bulmeti vendase […]

Read more
Translate »
Facebook
Twitter
YouTube
YouTube
Instagram
Open chat
Përshëndetje! Keni pyetje?
Përshëndetje!
Si mund t'ju ndihmojmë?

per shitje me shumice dhe per eksporte ju lutem kontaktoni ne 00355692072142