Pse bizhuteritë janë gjithmonë dhurata përfekte per femrat!

Sigurisht, veshja është një element kryesor. Na mban ngrohtë, na mbron nga rrezet e diellit dhe thekson trupat tanë. Sidoqoftë, jeta do të jetë kaq e shurdhër nëse do të ketë vetëm rroba për të luajtur. Në fakt, ne do të dukemi kaq të uniformuar dhe me personalitetet dhe stili ynë do të fshihen brenda nesh. Kur flasim për aksesorët, nuk kufizohet vetëm për bizhutë. Çanta dore, syze dielli, rripa, këpucë janë gjithashtu pjesë e aksesorëve. Dhe guxojmë të themi, asnjë grua sot nuk jeton pa asnjë aksesor të vetëm në veshjet e saj. Aksesorët janë po aq të rëndësishëm sa veshjet. Ju mund të shihni koleksionet tonë në web dhe të zgjidhni të preferuarat tuaja.

Këtu janë 5 arsye pse aksesorët janë kaq e rëndësishme për gratë:

  1. Është emocionuese

Pranoje. Ju keni pasur shumë aksesorë kur keni qenë më i ri, sepse aksesorët dukeshin aq mirë dhe ju bëjnë të bini në sy. Hehe! Është gjithmonë argëtuese dhe emocionuese të jesh stilistja vetvetes, duke kombinunar aksesorët e duhur me veshjen tënde, për rastin e duhur. Mund të rrisë gjithashtu humorin tuaj!

  1. Krijon look të ri

E njëjta veshje, nuk është problem. Aksesor! Ju mund të zotëroni shumë baza dhe të lini aksesorët të bëjnë magjinë! Me aksesorët e duhur, mund t’ju kombinojë në 3 raste. Ju do të habiteni.

 

  1. Përforconi personalitetin tuaj

Accessorising është gjithashtu një rrugë tjetër për të shprehur veten dhe stilin tuaj. Ndërsa zgjedhja juaj e rrobave thotë gjithçka në lidhje me stilin dhe preferencën tuaj, aksesorët ndihmojnë për ta çuar atë në nivelin tjetër. “Aksesorët janë një pikëçuditje për veshjen e një gruaje”. – Michael Kors

  1. Kursen kohë dhe para

Blerja e veshjeve kërkon më shumë kohë në krahasim me blerjen e aksesorëve. Ka kaq shumë pika vlerësimi përpara se të blini një veshje: A e thekson trupin tim? A përputhet ngjyra me tonin e lëkurës time? A kanë ato madhësinë e duhur për mua? dhe shumë më tepër … Aksesorët janë më të lehtë dhe kanë një proces vendimmarrje relativisht më të shkurtër. Ajo që duket ndonjëherë bukur dhe nëse është stili juaj, patjetër që do ta merrni. Për më tepër, aksesorët janë të lira. Ashtu si ajo që përmendëm në pikën # 2, aksesorët mund t’i japin pamje të ndryshme një veshjeje. Kështu indirekt, ju ndihmon të kurseni para dhe kohë!

Krijon bisedë

Besoni apo jo, aksesorët mund të jenë një impact I parë për  bisede. Është  gjithmonë mirë të fillosh një bisedë duke komplimentuar diçka të bukur për atë person. Imagjinoni nëse jeni ulur pranë një zonje me një palë vathë mbreselenes që keni kërkuar prej muajsh, nuk mund të ndihmoni vetveten, por të përkuleni përpara dhe të pyesni se nga i mori ajo vathët e saj. Në mënyrë të ngjashme, nëse vishni diçka që dikush po vdiste për ta marrë atë, patjetër që do të merrni një “Hi” nga ai person.

Shperndaje
Tagged , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram